Vonj po čebuli

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 23. jan 2006 7:56 | ogledi: 3.087 | odgovori: 18

Pozdravljeni

Včeraj sem kuhala golaž in segedin, nekaj več, in mi vse smrdi po čebuli, tako da sem v službi bundo odnesla prav ven. Kako se poskušate izogniti in potem spraviti stran vonj po tenstani čebuli. Jaz sem vse zaprla, kuhinjo zračila, pa se mi zdi da še jaz vsa "smrdim"...

Hvala

smrkolina

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

23. jan 2006 8:15

Tudi mene je motil grozen vonj po čebuli, sploh pozimi, ko ne moreš imeti tako odprta okna. Sedaj dam v ekonom kar skupaj sesekljano čebulo in na koščke nareznao meso, zaprem, dušim do mehkega(cca pol ure - odvisno od mesa) in šele nato naredim do konca. Vonja po čebuli ni več, golaž pa zaradi tega ni nič slabši.

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

23. jan 2006 8:23

A nič potenstano? Pa se razkuha? In ni preveč okusa po "surovi" čebuli? Jaz sem enkrat probala v amc, pa se mi je zdelo da je ostal tisti močan okus, ko da bi surovo jedel. Pa okus se mi je zdel drugačen, zato ta amc na ekonom način ne uporabljam preveč. smrkolina

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

23. jan 2006 9:06

Kot kaže moj nosek ni občutljiv za te zadeve.Še dobro se mi zdi,če diši tja do tašče ali celo k sosedom,da vedo ,da se pri nas nekaj dobrega kuha. Vesna Leben

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

23. jan 2006 10:43

Meni in mojim je ok in tudi golaž ni nič drugačen po okusu kot delan na klasičen način. Res pa je, da se ne more primerjati s tisim kuhanim na prostem v kotlu.

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

23. jan 2006 12:03

Kako ga pa kuhate na prostem? Jaz sem ga enkrat, sem skupaj tenstala (predolgo) čebulo in meso, pa je imel golaž okus po jetrcah (ne vem zakaj), ker pa tega okusa kratko malo ne morem, ga ni nihče jedel. Prosim za vaše izkušnje, in tudi katero meso uporablajte, Jaz vedno flam in bočnik, vendar flama skoraj ni nikoli, mi je pa mesar dal sedaj vrat, pa se mi zdi da ni tako dišalo kot bi moralo. Hvala za vaš odgovor LP smrkolina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

23. jan 2006 12:22

Jaz vedno uporabljam katerikoli del govedine, samo da se da lepo narezati na majhne koščke... pa je golaž vedno super. Pravijo pa, da je najboljši iz konjskega mesa- ne vem, še nisem preizkusila. Imam pa konjsko meso naročeno (in upam da ga dobim v bližnji prihodnosti). Lep dan vam želim

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

23. jan 2006 12:35

Konjsko meso je res ok in ker je že surovo meso zelo temno, je tudi golaž intenzivne barve in tudi okusa. Samo na okus se je treba malce navaditi, je precej drugačen od govejega mesa. Jaz sem ga kakšno leto nazaj kupovala v Sparu, že zapakiranega, ne vem, če ga še tako prodajajo... Lp, Tina

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. jan 2006 12:40

Golaž delam izključno iz bočnika. Če tega nimam, potem golaža ne kuham. Vzamem pa enako količino čebule in mesa. Iz konjskega mesa sem delala golaž prejšnji teden. Sem pa vzela vrat, ker me je g. Krušič uspel prepričati, da je tudi to ok. Kuhala sem ga po dolgem času, ampak meso ni bilo tisto pravo za naš okus. Je pa treba vzeti malo manj čebule, sicer golaž na sladko potegne. Konjsko meso je namreč rahlo sladkastega okusa. lp Julija

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

23. jan 2006 13:13

Če kuham golaž na prostem vedno vzamem enako količino mesa in čebulo. Čebulo na drobno narežem, nato jo na olju pražim in stalno mešam, to traja cca pol ure, vzamem palični mešalnik in čebulo zmiksam (če imam zraven elektriko), dodam na koščke narezano meso, še nekaj časa pražim in dodam začimbe, zalijem z vinom - obvezno rdečim, vodo in kuham dalje... Nikoli ne uporabljam bočnika, ker nimam rada kitastega mesa, vedno vzamem vrat ali pleče.

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

23. jan 2006 13:36

Smrkolino zanima, kako bi kuhala oziroma tenstala čebulo, da nebi smrdelo, na pa kateri bočnik ali kos ve vzamete za golaž. Pomagite ji če vete. kako režemo meso za golaž smo debatirali na forumu o golažu. Punce ne mi zamerit ampak včasih res odgovarjate na vprašanje tako kot je Avsenikov Franc Košir delal iz slona muho. LP Matjaž

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti